Biden, G20 Liderler Zirvesi’ni değerlendirdi: Çin ve Rusya devlet başkanları gelmediği için hayal kırıklığı yaşadım

Biden, G20 Liderler Zirvesi’ni değerlendirdi: Çin ve Rusya devlet başkanları gelmediği için hayal kırıklığı yaşadım

İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıl
FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Son Dakika 28 Ekim 2021 24 Görüntüleme

Sokak röportajıyla gündeme gelen İbrahim Ufuk Kaynak, İHA’ya açıklamalarda bulundu

Sokak röportajıyla gündeme gelen İbrahim Ufuk Kaynak, İHA’ya açıklamalarda bulundu

“Ana muhalefet onlara can suyu veriyor ve ayağa kaldırıyor”

İSTANBUL – Sosyal medyada yaptığı sokak röportajıyla adından söz ettiren İbrahim Ufuk Kaynak, İHA’ya özel açıklamalarda bulundu. Kaynak, “Şimdi hedef tespiti ile teker teker hemen hemen bitme noktasına geldiler. Tam bu arada muhalefet devreye giriyor. Ana muhalefet onlara can suyu veriyor ve ayağa kaldırıyor” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada yaptığı sokak röportajında Türkiye‘nin içinde bulunduğu ekonomik, siyasi ve toplumsal konularla ilgili yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren İbrahim Ufuk Kaynak, düşüncelerini İhlas Haber Ajansı ile paylaştı. Asıl mesleği arkeolog – sanat tarihçisi olan İbrahim Ufuk Kaynak, hislerinin herkesin ortak hisleri olduğunu söyledi.

“Muhalefetin görevi yıkmak değil yapmaktır”

CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde bulunan İbrahim Ufuk Kaynak, “Aslında hislerimi anlattım. Ama o hisler baya bir insanın ortak hissiymiş. Bu kadar büyük etki yapacağını hiç düşünmemiştim. Ama yaptı çok büyük bir etki yaptı inanılmaz büyük bir sevgi yumağı oluştu. Çok fazla hakikaten geri besleme aldım. Ben buradan yola çıkarak esasında size şunu söyleyebilirim. Ben zaten mesleğim olarak Arkeoloji – Sanat Tarihçisiyim. Fakat ilgi alanım uluslararası ilişkiler. Şöyle bir şey düşünüyorum genel olarak Kılıçdaroğlu hani iktidar olması veya Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olmasından ziyade ne yapmak istedikleri doğrultusunda boşluk var. ya ben her şeye karşıyım. Ben şunları şunları yıkacağım. Bilmiyorum bu gerçekten bir söylem değil. İnsan nasıl olurda böyle bir söylemde sürekli olarak bulunabilir. Muhalefetin görevi yıkmak değil yapmaktır. Siz dünyanın en iyi şeyini de yapsanız biz buna onay vermeyiz diyor o partinin sözcüsü. ya gerçekten komik kalıyor. Hani dünyanın hiçbir yerinde böyle bir açıklama yapılmaz. Gerçekten mantık sınırlarını dışında o yüzden diyorum hani parti kendisinin ben değil parti kendisinin iktidara falan layık görmüyor” dedi.

“PKK sizi tükürüğü boğar dedikleri insanlar ile beraber”

CHP’nin ‘PKK sizi tükürüğü boğar’ dedikleri insanlar ile beraber olduğunu söyleyen İbrahim Ufuk Kaynak, “Türkiye’nin lehine olabilecek her şeyin aleyhindeler. Bu bir gerçekten mantık zorlaması yani nereye kadar olacak bu? Türk Devletinin almış olduğu bütün kararlara karşılar Bunlar iyi de olsa zaten kendilerine iyi olsa da karşı çıkıyorlar. 3 tane köprü yapıldı Cumhuriyet Halk Partisi karşı çıktı. Ama şimdi hepsi üzerlerinden geçiyorlar bu köprülerin. Türkiye’nin her tarafında baya bir gelişmeler var. Bu gelişmeleri adam görse de evet böyle bir gelişme var diyemiyor. Ama en önemlisi yanına seçtiği ortağı yani biz daha başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz, PKK sizi tükürüğü boğar dedikleri insanlar ile beraber eğer biz iktidar kurarsak bunlar bizim ortağımız olacak siz söyleyin bana bir şeyde iktidar olurlarsa en az yüzde 30 verecekler hem bakanlıkların hem kadroların ya Türkiye böyle bir şeye hazır mı? Hakikaten böyle bir şeye hazır mı? 40 yıldan sonra terörü bitirdik sonra hangi bakanlığı bunlara verecekler?” şeklinde konuştu.

“Bakın inanılmaz bir ekonomik saldırı ile karşı karşıyayız”

Türkiye ekonomisinin bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Kaynak, “Şimdi şöyle bir şey? Bu COVİD olayı dünyanın çoğunu çok fazla sayıda etkiledi. Hemen hemen bütün devletler bu işe girdiler. Kazanç kapıları durdu, vergi gelirleri durdu, insanlar çok büyük sıkıntıya girdi. Bütün dünyada aynı şekilde idi. Ama herkes kendi sıkıntısını biliyor dışarıdakinin sıkıntısını bilmiyor. Dışarıdaki insanlar aynı şekilde aynı şeyi söylüyorlar. Arada bir tek fark var. Onlar ceset topladı biz ceset toplamadık. Böyle bir ana farkımız var. Onların istedikleri gibi ilaç bulamadılar biz hepsini bulduk, yetiştirdik. Ama bunun karşılığında bizimde eksiklerimiz var. Çünkü Türk Devleti, hakikaten güçlü bir devlet hakikaten güçlü bir devlet bakın inanılmaz bir ekonomik saldırı ile karşı karşıyayız. Bu yeni değil insanlar diyorlar ki arkadaş işte şöyle böyle bunun suçu değil efendim. Suçlu olan diyor ki zaten hatırlayın Trump’ın söylediğini Türk Ekonomisini paramla döveceğim, paramla mahvedeceğim. Adam bunu söylediği halde siz diyorsunuz ki hayır şunlar yaptı. Yapan söylüyor zaten bunları bunu ben yapıyorum diye. Yani bize daha nasıl söylenmesi gerekiyor. İbret alabilmemiz için. Diyecekseniz ki ne yapalım da bundan kurtulalım? Bakın baştan aşağı köle olsanız bile Türk Devleti olursanız kurtulamazsınız” diye konuştu.

“Hiçbir devlet yöneticisi kendi halkını sıkıntıya gard etmek istemez”

Dünyada küresel bir ekonomi sisteminin olduğunu ifade eden Kaynak, “Papua Yeni Gine kurtulabilir, Afrika’daki her hangi bir ülke, Avrupa’daki her hangi bir ülke ama Türkiye imparatorluk geçmişi olduğu için onların gözünde affedilemezdir. Sürekli olarak ne büyümesi ne de bölgedeki güç dengesi açısından belirli bir küçülmemeye düşmesi gereken bir ülkedir. Türkiye bu dengeyi değiştirir. Türkiye bu sıkıntılarla karşı karşıya hem ekonomik olarak hem diğer türlü olarak ben ne söylersem söyleyeyim. Karşımdaki insan diyecek ki abi şu kadar ekonomik açıdan zor durumdayız. Gerçekten bir zorluk var. Yani bugün bunun içerisinde sadece insanlar şunu zannediyor? Bizim yöneticilerimiz bize azap olsun diye bunu yapıyor. Böyle bir şeyin zorluğunu hiçbir zaman akıl edememek ya da öyle bir şey düşünememek. Dışarıdan bakıldığında böyle görünmüyor. Aslında her şey var bize verilmiyor. ya bu kadar değildi gerçekten değil hiçbir devlet yöneticisi kendi halkını sıkıntıya gard etmek istemez. İstemez gerçekten sadece küresel bir sistem var. Bu sistemin içindeki cezalandırmayı bilmeleri lazım. Onu bilmeden çok zorlanıyorlar. Yani olayları kavramakta insanlar çok zorlanıyor” cümlelerini kullandı.

“Hiçbir şey yapmayacağım deyip iktidara gelmek istiyor”

Her yüzyılın başında dünyada dönüşümlerin olduğunu ifade eden İbrahim Ufuk Kaynak, “Her yüzyılın ilk çeyreği dönüşüm zamanı. Yeryüzündeki coğrafi şekil yenmenin fiziki şekillerin ülke sınırlarının belirlenmesinin ve bölüşümün bittiği zamanlardır. 1900’lerde, 1800’lerde böyle, 2000’li yıllarda da böyle. Bu ne demek önümüzde en fazla 4 yılımız kaldı demek. 2025 yılına kadar çok büyük şekillendirmeleri olacak şimdi gelelim muhalefet olayına. Kim niye ne kadar hazır? Varsayalım ki kazanıldı Allah aşkına şu ana kadar bir tek kelime duydunuz mu? Hiçbir hazırlık yapmadan ben iktidara talibim demek hangi akıl bütün projelere karşıyım diyerek iktidara talip olmak hangi akıl. Gerçekten insan zorlanıyor. Türkiye’nin karına olabilecek her şeye karşı çıkarak ben iktidar olmak istiyorum. Ama iktidar olmak istiyorum ama ne olursa olsun bu gerçekten dayanılmaz bir acı veriyor insanlara? Bunu görmüyorlar bakın 10 seçim 9 seçim geçti Her seçimde aynı miktar oy aldılar, aynı miktar oy alan o şahıs. Bakın bana bugün Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi beni paylaşmış. Kendi abisi hakkında söylediklerini oraya da koymuş bana da atıfta bulunarak bunları yapmış sağ olsun. Ben de kendisini paylaştım. Bakın bizim karşımızda öyle bir şey var ki, hiçbir şey yapmayacağım deyip iktidara gelmek istiyor. ya niye gelmek istiyorsun o zaman otoyollara karşısın, köprülere karşısın, barajlara karşı nükleer santrale karşısın, devletin İHA – SİHA teknolojisi de karşısın, yapay zekaya karşısın Azerbaycan’a yardım etmemize karşısın. Suriye’ye destek olmamıza karşısı karşısın. Teröristleri durdurmamıza karşısın. Neye karşı değilsin? PKK’ya çok ilginç biliyor musunuz? Neye karşı değilsin sorusunun cevabı PKK sizi tükürüğü ile boğar diyenlere karşı değil, geri kalan her şeye karşı olabilir. İşte bu mantıklı aslında Sayın Kemal Kılıçdaroğlu parti inanmaz değişik bir yöne sürükledi” şeklinde konuştu.

“9 seçim kaybettiği halde karşıdakine diktatör dedi”

Muhalefette bulunan siyasilerin bazılarının diktatörlük ifadelerine yönelik konuşan Kaynak, “9 seçim kaybettiği halde karşıdakine diktatör dedi bundan hala diktatör olmaz yüzde 24’ü geçemeyen bir diktatör siz düşünün aslında diktatörlük bu. Daha 4 sene öncesine kadar her tarafta bomba patlıyordu. Ama şimdi patlamıyor. Demek ki doğru bir şeyler yapılıyor. Birilerinin bunları anlatması, açıklaması gerekiyor. Bunları hissedenlerinde dosdoğruyu söylemesi gerekiyor. Bu ülkede hakikaten bakın daha düne kadar bu kadar asker polis şehit oluyordu caddelerde gezmeye korkuyordunuz, ne oldu da birden biri bu kadar hain ortadan kayboldu? Yok, büyük çok büyük doğuda operasyonları yapıyorduk 100 bin, 150 bin askerle hiçbir seferinde gerçek bir başarıya ulaşamıyorduk” dedi.

“Ana muhalefet onlara can suyu veriyor ve ayağa kaldırıyor”

Seçimlerde ana muhalefet partisinin terör sevici partilere destek vererek onlara can suyu olduğunu söyleyen Kaynak, “Dağı, taşı bombalıyoruz diyorlardı bize şimdi hedef tespiti ile teker teker hemen hemen bitme noktasına geldiler ki tam bu arada muhalefet devreye giriyor. Ana muhalefet onlara can suyu veriyor ve ayağa kaldırıyor. Ülkenin çoğunluk yerinde yüzde 7’yi geçemeyecek partiyi İstanbul’da en zengin bölgelerde aslında baştan ayağa karşı olması gereken insanların desteği ile meclise koydular biliyor musunuz? Hakikaten diyorum bazı şeyleri insanları anlamakta zorlanıyor gerçekten zorlanıyor. Madem ülkeyi seviyoruz iyi yapılanları iyi demeyi bilmek zorundayız. Kötü yapılıyorsa fikrini söyle hayır efendim. Bu da kötü de ama iyi yapılanlara evet bu da doğrudur. Bu da bunun hakkıdır de haklıya hakkını vermek lazım” diye konuştu.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

bahçe dekorasyonu evde ek gelir eskişehir haber sondakika haberleri magazin haberleri seo sorgulama site analiz seo analiz google sıra bulucu backlink sorgulama sunucu tarama çekiliş çekiliş sitesi Who is html kod şifreleme seo hacklink hacklink satış hacklink panel youtube video indir instagram video indir facebook video indir wso shell php shell hacklink hacklink panel hızlı seo hacklink seo nedir wso shell
tatlı tarifipasta tarifialexa sorguspam skoru sorgulamayemek tarifi alyemek tarifiyemek tariflerispam skoru öğrenalexa sorgulamahacklink satışbacklinkseo araclarısite analizseo analizbacklink albacklink satışhacklinkçorlu escortçerkezköy escortsivas escorterzurum escorthatay escortizmir escortmanisa escorturfa escortsakarya escortbalikesir escorttekirdag escorttrabzon escortsamsun escortordu escortmugla escortmersin escortmaras escortmalatya escortkocaeli escortkayseri escortmardin escortkonya escortaydin escortbursa escorteskisehir escortdenizli escortdiyarbakir escortantep escortankara escortadana escortvan escortmersin escortantalya escortdenizli escortankara escortcialis fiyatcialis fiyatlarıcialis 20 mgviagra fiyatıcialis 100 mgviagra kremcialis 5 mgviagra fiyatviagra 100 mgcialis satışcialiscialis sipariştuzla escortkocaeli escorthaber 24haber24sisli bayan escortbacklink satışmakale programımeme küçültmebacklink altepeören escortbesiktaş escortizmir escorthacklink satışsisli escortbase64 encodewho isphp encodec99 shellc99 shellbacklink sorgulamahacklink panelbacklink satışhacklinkhacklink satışhacklink seogoogle sıra buluculitespeed bypass shellphp shellmozrankwebroot shellbypass shelllitespeed bypass shelllogsuz shell indirc99 shellGameloopworld newsr57 shellseo analysisindoxploit shellc99 shellwso shellkadına özeltatto girlsinstagram takipçi hilesikadın newswso shelloyun indirhtml kod şifrelemeseo newssite hız testibacklink salespubg hile alinstagram takipçi hilesisite analysisgoogle newsserver scanseo analysissite speed testhacklink panelsunucu taramawordpress themesçekiliş sitesiizmir escorteskişehir escortşirinevler escortataşehir escortbahçeşehir escortistanbul escortkurtköy escorttaksim escortbeylikdüzü escortbursa escortdenizli escortavcılar escortgorukle escortbursa escort bayanadana escortcanlı bahisadana eskortbedava bonusdeneme bonusu30 tl bonus veren bahis sitelerihoşgeldin bonusuhoşgeldin bonusu veren bahis siteleribahis siteleribahiskaçak iddaacanlı bahisTürkçe Bahis Şirketlerikayseri escorteryaman escortbedava bonusdeneme bonusubursa escortankara escortgaziantep escorteskişehir escortinstagram takipci hilesismm panelsinstagram takipci satın alinstagram takipci hilesiinstagram takipci hilesiinstagram free followersinstagram beğeni hilesismm panelinstagram takipci hilesiinstagram followers freeinstagram Followersinstagram free followersinstagram free likesinstagram unfollow freeinstagram takipci hilesiAnkara rus escortAnkara escort kızlarEscort eryamanankara escort bayanankara escortÇankaya escort bayanKeçiören escort bayanEtlik escort bayanEscort sincanEtlik escortantalya escortKeçiören Escortescort ankaraEryaman escort bayanankara escort bayanSincan escortKızılay escort bayanEryaman escortescort ankaraankara escort bayanKızılay escortÇankaya escortankara escortSincan escort bayanEscort antalyaankara escortantalya escortankara escortescort ankaraEscort antalyaEscort ankaraantalya escort bayanankara escort bayanantalya escort bayanankara escortankara escort bayanEscort ankaracialis fiyatıbeylikdüzü escortbeylikdüzü escortsamsun escortmalatya escortantalya escortkonya escortyozgat escortbeylikdüzü escortkayseri escortbodrum escortafyon escortalanya escorteskişehir escortbursa escortmanisa escortbursa escortsakarya escortkonya escortnevşehir escorttekirdağ escortbursa escortdiyarbakır escortsinop escortkıbrıs escortısparta escortgümüşhane escortadana escortbursa escortelazığ escortniğde escortkayseri escortgaziantep escortzonguldak escortordu escortşanlıurfa escortsamsun escortzonguldak escortmersin escortvan escorttrabzon escortantalya escortkütahya escorthatay escortedirne escortgiresun escortsivas escortniğde escortkıbrıs escortyalova escortmalatya escorterzurum escortgaziantep escortdiyarbakır escorttekirdağ escortrize escortkastamonu escorthatay escorterzincan escortadana escortşanlıurfa escortmanisa escortvan escorttrabzon escorterzurum escortartvin escortçeşme escortbodrum escortordu escortmardin escortçanakkale escortmarmaris escortdidim escortkastamonu escortelazığ escortbolu escortafyon escortkuşadası escortrize escortalanya escortgiresun escortbolu escortkütahya escortsinop escortsakarya escorteskişehir escortkars escortedirne escortuşak escortmardin escortısparta escortsivas escortyozgat escortyalova escortnevşehir escorterzincan escortartvin escortsakarya escortkayseri escortantalya escortistanbul escortbursa escortağrı escortadıyamanescortamasya escortafyon escortaydın escortadana escortbartın escortardahan escortaksaray escortbalıkesir escortartvin escortbatman escortbayburt escortçanakkale escortbolu escortbingöl escortburdur escortbilecik escortbitlis escortçankırı escortçorum escortdenizli escorterzincan escortgiresun escortdüzce escorterzurum escortedirne escortelazığ escortdiyarbakır escortgümüşhane escortısparta escortkırklareli escortkastamonu escortkocaeli escortkırşehir escortkilis escorthatay escortkonya escortmaraş escortığdır escortkırıkkale escortkarabük escortkars escortmalatya escortkütahya escortnevşehir escortmuğla escortniğde escortmuş escortmardin escortmanisa escortordu escortrize escortsinop escorturfa escorttekirdağ escortsamsun escortsiirt escortsivas escortosmaniye escortşırnak escorttokat escorttrabzon escortyalova escortyozgat escortkıbrıs escortzonguldak escortuşak escortzeytinburnu escortküçükçekmece escortpendik escorttunceli escortesenyurt escortbeşiktaş escortümraniye escortsarıyer escortüsküdar escortbeyoğlu escorttuzla escortbağcılar escortfatih escortbeykoz escortesenler escortarnavutköy escortsancaktepe escortmecidiyeköy escorterotik film izleetiler escortgaziosmanpaşa escortortaköy escortşişli escortkartal escortbaşakşehir escortkağıthane escorteyüp escortbahçelievler escortlevent escorthalkalı escortbebek escortkadıköy escortçekmeköy escortbayrampaşa escortnişantaşı escortkozyatağı escortbakırköy escortbüyükçekmece escortataköy escortiçerenköy escortbostancı escortankara escortamasya escorterenköy escortadıyaman escortadana escortafyon escortaksaray escortağrı escortseosunucu taramaTanıtım Yazısıseo sorgulaseo sorgulamaankara rus escortşişli escortbeylikdüzü escortbahçeşehir escortetiler escortavcılar escortmecidiyeköy escorttaksim escortesenyurt escortkonuşanlar izleyenimahalle escortulus escorttunalı escorttandoğan escortsıhhıye escortsincan escortofise gelen escortmamak escortotele gelen escortmaltepe escortmamak escortkeçiören escortgölbaşı escortgaziosmanpaşa escorteve gelen escortetlik escortetimesgut escorteryaman escortemek escortdikmen escortelvankent escortdemetevler escortçukurambar escortcebeci escortçankaya escortbüyükesat escortbeşevler escortbatıkent escortbalgat escortbahçelievler escortankara türbanlı escortankara rus escortankara escortakyurt escortankara escortaltindağ escortkızılay escortayas escortbala escortbahçelievler escortbalgat escortbatıkent escortbeypazarı escortankara escortZonguldak escortantalya escortardahan escortaydın escortbalıkesir escortartvin escortbartın escortburdur escortbatman escortbingöl escortbitlis escortbilecik escortbolu escortbayburt escortçanakkale escortedirne escortçankırı escortdiyarbakir escortçorum escortdüzce escortelazığ escorterzincan escorterzurum escortgiresun escortantep escortgümüşhane escorthakkari escortkarabük escortığdır escorthatay escortkaraman escortkastamonu escortkırşehir escortkayseri escortkırıkkale escortkırklareli escortkilis escortkıbrıs escortkars escortkocaeli escortkütahya escortmalatya escortmersin escortmanisa escortmardin escortkonya escortmaraş escortmuş escortnevşehir escortrize escortniğde escortosmaniye escortmuğla escortordu escortsakarya escortbodrum escortsinop escortkuşadası escortçeşme escortbornova escortbuca escortsamsun escortkarşıyaka escortsiirt escortalsancak escortgöztepe escortçankaya escortkuşadası escortadana escortkonak escortadıyaman escortbeylikdüzü escortağrı escortbatman escortaydın escortantalya escortbayburt escortafyon escortbartın escortbalıkesir escortartvin escortamasya escortbilecik escortçorum escortbursa escortçankırı escortdenizli escortçanakkale escortburdur escortbingöl escortbolu escortedirne escorthatay escorterzurum escortgiresun escortdiyarbakır escortelazığ escortdüzce escorterzincan escorteskişehir escortgümüşhane escortısparta escortkarabük escortkaraman escortmaraş escortkars escortkayseri escortkastamonu escortkırklareli escortkırşehir escortkocaeli escortkırıkkale escortkonya escortkütahya escortmuğla escortmalatya escortmardin escortnevşehir escortmersin escortmuş escortmanisa escortniğde escortrize escortsakarya escortordu escortsivas escortosmaniye escorturfa escortsinop escortsamsun escortvan escortuşak escorttrabzon escorttekirdağ escorttokat escortsivas escortşırnak escorttekirdağ escorttunceli escorttrabzon escortyalova escortyozgat escortzonguldak escortkıbrıs escorttokat escortkıbrıs escortyalova escortyozgat escorttunceli escortuşak escortvan escortzonguldak escortataşehir escortkadıköy escortbostancı escortümraniye escortkartal escortmaltepe escortkurtköy escortpendik escorttuzla escortgöztepe escortkadıköy escortümraniye escortanadolu yakası escortşerifali escortbostancı escortgöztepe escortçekmeköy escortbostanci escortüsküdar escortümraniye escortacıbadem escortkadıköy escortsuadiye escortbostancı escorterenköy escortsuadiye escortgöztepe escortiçerenköy escortataşehir escortkozyatağı escortküçükyalı escortavrupa yakası escortanadolu yakası escortataşehir escortşerifali escortgöztepe escortataşehir escortbostancı escortümraniye escortkadıköy escortümraniye escortanadolu yakası escortanadolu yakası escortataşehir escortcevizli escortkadıköy escortkartal escortbostancı escortmaltepe escortkadıköy escortatalar escortanadolu yakası escortataşehir escortümraniye escortmaltepe escortanadolu yakası escortümraniye escortpendik escortmutlukent escortbostancı escortkartal escortpendik escortaydınlı escortgebze escortkurtköy escorttuzla escortyakacık escortkartal escortmaltepe escortkurtköy escortpendik escortkurtköy escortanadolu yakası escortataşehir escortkadıköy escortkadıköy escortanadolu yakası escortbostancı escortTrabzon escorttürbanlı escortbetboosafirbetgrandbettingsekabetgrandbettingyouwinvdcasinobets101xbet1xbettempobetrotabettempobetsekabettempobetelexbetcratosslottempobetpaykwikastropaysafirbetrestbetasyabahisjojobetbetistbaymavimarsbahistempobetsultanbetsafirbetjojobetgrandbettingsekabetgranbettingperabettempobettipobettempobetzeytinburnu escortkadıköy escortharamidere escortsincan escortyenibosna escortüsküdar escorttopkapı escortşirinevler escortşişli escortpendik escortsilivri escorttaksim escortortaköy escortsuadiye escortyeşilköy escortümraniye escortnişantaşı escortmaslak escortmecidiyeköy escortfatih escortfındıkzade escortcihangir escortikitelli escortkurtköy escortgöztepe escortküçükçekmece escortetiler escortküçükyalı escorthalkalı escortmahmutbey escortkağıthane escortkartal escortesenyurt escortflorya escortcevizli escortbüyükçekmece escorterenköy escortcennet mahallesi escortçağlayan escortçapa escortbostancı escortmaltepe escortmerter escort